sobota, 8 września 2018

Wernisaż wystawy XI Pejzaż malowany ziemi łódzkiej

7 września 2018 w trakcie imprezy kulturalnej Mixer Regionalny, organizowanej przez Urząd Marszałkowski w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy XI Pleneru Malarskiego Pejzaż malowany ziemi łódzkiej - spotkajmy się w powiecie piotrkowskim”. Podczas pleneru stacjonarnego 30 artystów plastyków z województwa łódzkiego, Polski i Kanady, malowało charakterystyczne miejsca powiatu piotrkowskiego. Równolegle z plenerem stacjonarnym od maja trwał plener otwarty z udziałem 40 artystów z gmin powiatu piotrkowskiego i regionu łódzkiego. Łącznie powstało 70 obrazów. 


Wystawę otworzyli organizator pleneru Andrzej Cieślik - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim i Monika Matusiewicz - zastępca dyrektora Łódzkiego Domu Kultury. Przybyli także współorganizatorzy pleneru: prezes zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego - Sylwester Pawłowski, wójt gminy Czarnocin – Roman Miksa, przedstawiciele starosty piotrkowskiego i gminy Rozprza. Obecni byli także artyści biorący udział w plenerze. Wśród nich artysta z Bełchatowa – Mariusz Gosławski, autor obrazu „Pałac w Niechcicach”.


W części artystycznej wernisażu zaprezentował się Zespół Ludowa Biesiada z Czarnocina.


Wystawa była dostępna w dniach 7-13 września. Przez cały rok kolekcja będzie wędrować po powiecie piotrkowskim i zostanie udostępniona dla zwiedzających w różnych instytucjach kultury, w powiecie, w województwie łódzkim, jak również w całej Polsce podczas różnych konferencji kulturalnych i turystycznych organizowanych przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego.


Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Starosty Powiatu Piotrkowskiego Stanisława Cubały, Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa i Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz