sobota, 26 stycznia 2019

Wystawa o magiii czarach w Łaskim Domu Kultury.

W styczniu br. Galeria z Fortepianem Łaskiego Domu Kultury zamieniła się w krainę magii i czarów. Stało się to za sprawą prac Mariusza Gosławskiego. W Galerii zorganizowano wystawę malarstwa atramentowego pt. „W krainie magii i czarów”. W szkole średniej - Liceum Plastycznym w Zduńskiej Woli - nazywano go czarodziejem. Zafascynowany magią i czarami, bywa na sabatach, a przy pomocy kart tarota pomaga innym rozwiązywać zawikłane życiowe sytuacje.

Twórczość Pana Mariusza jest doskonale znana Łaskowianom. Niejednokrotnie mogliśmy oglądać obrazy malowane kawą - zdecydowanie najbardziej rozpoznawalne i charakterystyczne prace artysty. Tym razem autor zaprosił nas do zagadkowego świata magii i czarów. Świata pełnego mistycyzmu i tajemnic - zaprezentowanego w postaci obrazów. To najnowszy cykl – ponad 100 prac – otworzył rok artystycznego jubileuszu bełchatowianina. Prace powstały w ub. roku a większość z nich była pokazana publicznie pierwszy raz. Czarne koty, kruki, czaszki, kości, pióra, żywioły patrzyły ze ścian łaskiej galerii.

Wystawa była licznie odwiedzana a zainteresowanie tematyką spowodowało, że podczas finisażu, który odbył się 25 stycznia br. pojawili się goście z Warszawy czy Łodzi. Podczas spotkania autor zaprezentował wiele zdjęć o tym, jak odbiera i doświadcza magii na odzień i od "święta".

A goście mieli możliwość zobaczyć, dotknąć czy sfotografować się przy zaaranżowanym na ten czas kąciku czarownicy. I kto wie, może później ktoś odważy się zostać współczesną czarownicą....
...
Wrażenia? Było znacznie lepiej niż sobie zaplanowałem. Zapewne potwierdzą to ci, którzy byli. Szczególne podziękowanie za obecność pragnę skierowanie do p. Magdy z ŁDK i p. technicznego za zdjęcia, Kasi i jej gościom z Warszawy i za przepyszne ciasteczka, p. Marioli z Łodzi, Piotrkowi z Kluk i p. Joli z wnuczkiem. Bez Was nie byłoby tak fantastycznej atmosfery, ciekawych rozmów i dobrych zdjęć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz